OGŁOSZENIA

26 Niedziela Zwykła 01.10.2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi z kl. III , o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe . W październiku każdego dnia nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 , dla dzieci we wtorki i piatki o godz. 16:30. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych lub odmawiania różańca w rodzinach.

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. .

 3. W tym tygodniu przypadają pierwsze : czwartek , piątek i sobota miesiąca w piątek od godz. 09:00 odwiedziny chorych w domach ,od 16:30 spowiedź dla dzieci , w sobote od godz. 17:10 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu M.B. za nasze grzechy .

 4. W sobotę o godz. 09:00 katecheza przed bierzmowaniem dla kl. VI .

 5. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np. : Kościół się zmienia – wywiad z kard G. Rysiem , Aniołowie są dla nas , Filary moralności, itp. Nowy nr. kwartalnika Magazyn - cena 15 zł. . Także uzyteczny poradnik i kalendarz w jednym – 365 stron zycia – 20zł.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła , trwają prace konserwatorskie i renowacyjne ogrodzenia naszego kościoła .

 7. Biblioteka parafialna wznawia swoją działalność od października ,, otwarta będzie w pierwszą i trzecią środę miesiąca w godz. 17:10 – 17:50, osoby , które chciałyby wesprzeć działalność biblioteki mogą przekazać na ten cel książki z różnego zakresu.

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

25 Niedziela Zwykła 24.09. .2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. .

 3. W piątek w par. Narodzenia Pańskiego będzie miała miejsce Peregrynacja relikwii błog. Rodziny Ulmów – powitanie godz. 07:00 do Apelu Maryjnego o godz. 21:00 – program w gablocie przed kosciołem

 4. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np.: Wierni do końca , Miłość w Biblii , itp.

  Także nowy numer kwartalnika Magazyn a w nim : Misja specjalna Ojca Pio , Czy mamy bać się Boga , Nadzieja na dnie morza , itp. Także nowy nr. kwartalnika Magazyn - cena 15 zł. .

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła , trwają prace konserwatorskie i renowacyjne ogrodzenia naszego kościoła .

 6. 30 września pielgrzymka autokarowa do sanktuarium w Piekarach Śląskichca Ogrodzieńca i Mstowa wyjazd godz. 07:30

 7. Za tydzień w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III – poświecenie różańca .

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

24 Niedziela Zwykła 17.09.2023 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe

 2. Jutro święto św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodziezy.

 3. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. . Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np.: Wierni do końca , Miłość w Biblii , itp.

 4. Także nowy numer kwartalnika Magazyn a w nim : Słońce tańczy dla Maryi , Korzenie świetości bł. Ks Jerzego , Nie wstydźcie się tego krzyża, itp. - cena 15 zł. .

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła , trwają prace konserwatorskie i renowacyjne ogrodzenia naszego kościoła – prace te są prowadzone ze środków własnych parafii .

 6. 21 września -czwartek -odbędzie się pielgrzymka ludzi starszych i chorych do M.B. Gidelskiej , zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej -wyjazd godz.09:00 .

 7. 30 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Piekarach Śląskichca Ogrodzieńca i Mstowa , plan pielgrzymki w gablocie przed kościołem.

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

23 Niedziela Zwykła 10.09.2023

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III, o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe

 2. Jutro 11 września - o godz.19:00 wyjazd na Jasnogórskie czuwanie , zapisy dzisiaj w zakrystii lub u pani Todzi.

 3. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. .

 4. W czwartek przypada święto Podwyższnia Krzyża św.

 5. W sobotę o godz. 18:30 na salce katechetycznej spotkanie całego komitetu organizacyjnego tegorocznych dożynek gminno-parafialnych.

 6. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np.: Czy religia jest sprawą prywatną ? , Rozum nie dusi wiary ,oraz bezpłatny, specjalny dodatek na beatyfikację rodziny Ulmów itp.

 7. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w piękne przygotowanie tegorocznych dozynek oraz za ofiarę złożoną na Kościół przez komitet dożynkowy.

  Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła , trwają prace konserwatorskie i renowacyjne ogrodzenia naszego kościoła – prace te są prowadzone ze środków własnych parafii . Za tydzień taca gospodarcza.

 8. 21 września odbędzie się dekanalna pielgrzymka ludzi starszych i chorych do M.B. Gidelskiej , zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej .

 9. Od jutra można rezerwować terminy Mszy św. na przyszły rok -2024 . Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

22 Niedziela Zwykła 03.09.2023 r.

 1. Dzisiaj dzień dziękczynienia P.B. za wszelkie łaski zwłaszcza za dar chleba- dożynki Gminno-Parafialne- , Msza św, dziękczynna o godz. 14:00 , następnie orszak pomaszeruje na plac przy Osiedlu Źródelna , o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe

 2. Składam serdeczne podziękowanie pieszym pielgrzymom na Jasną Górę , ks. Andrzejowi i wszystkim służbom , także duchowym pielgrzymom.

 3. Jutro o godz.08:00 Msza św. na rozpoczęcie N.R. Szkolnego,- zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli .

 4. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. .

 5. W piątek święto Narodzenia N.M.P.- nasz parafialny odpust- Msze św. o godz.07:00 , 09:00 i 18:00. Mszę św. o godz. 18 odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. proboszcz parafii Rząśnia , zapraszamy całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe , wszystkich parafian i gości.

 6. W sobotę o godz. 10:00 zbiórka ministrantów i kandydatów a o 16:00 – scholka - Maryjne Nutki

  W niedzielę 10.09. po Mszy św. o godsz. 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III .

 7. Dzisiaj po Mszach św. będzie można nabywać cegiełki dożynkowe na remont kościoła . Cegiełki biorą udział w losowaniu głównych nagród w dniu dożynek np. : rower , laptop , odkurzacz i wiele innych .

  Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np.: Czas podziękować Bogu ,Kobieta ,która zmieniła świat, Skąd popularność szkół katolickich, itp.

 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła ,

  Trwają prace konserwatorskie i renowacyjne ogrodzenia naszego kościoła – prace te są prowadzone ze środków własnych parafii .

 9. 30 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Piekarach Śląskichca Ogrodzieńca i Mstowa , plan pielgrzymki w gablocie przed kościołem.

  Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

21 Niedziela Zwykła 27.08.2023 r.

 1. Na prośbę Caritas Polska dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla poszkodowanych w wielkiej powodzi mieszkanców Słoweni , o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe

  Dzisiaj około godz. 19:00 powrót pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – powitajmy serdecznie pielgrzymów

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. .

 3. W tym tygodniu przypadają pierwsze : piątek i sobota miesiąca . W piątek od godz. 09:00 odwiedziny chorych w domach , po Mszy św. nabożeństwo wynagradzajace Sercu P.J. ,wt ym dniu pamiętajmy o tych , którzy oddali życie w obronie Ojczyzny , w sobote o godz. 17:10 nabożeństwo wynagradzajace Niepokalanemu Sercu M.B. za nasze grzechy

 4. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie miało miejsce 04 wrzśnia Mszą św. o godz. 08:00 .

 5. Po Mszach św. będzie można nabywać cegiełki dożynkowe na remont kościoła -w cenie 15 zł.- Cegiełki biorą udział w losowaniu głównych nagród w dniu dożynek np. : rower , laptop , odkurzacz itp.. W tym roku dożynki Gminno-Parafialne odbędą się za tydzień w niedzielę , rozpoczną się Mszą św. o godz. 14:00 w naszym Sanktuariu M.B. , po czym orszak wyruszy na plac przy Osiedlu Źródelna. Ciasta upieczone na dozynki przez panie można składać w sobotę w godz. 17:00 - 19:00 na salce katechetycznej.

 6. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np.: o uzdrowieniach i nawróceniach za przyczyną M.B. Częstochowskiej , Ekologia po chrzescijańsku itp.

 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła ,

  Trwają prace konserwatorskie i renowacyjne ogrodzenia naszego kościoła – prace te są prowadzone ze środków własnych parafii .

 8. 30 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium w Piekarach Śląskichca Ogrodzieńca i Mstowa , plan pielgrzymki w gablocie przed kościołem.

 9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

Projekt i wykonanie DUX Promotion