OGŁOSZENIA

XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

0. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 1. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dorosłych, w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego a w piątek Oaza młodzieżowa – zapraszamy nowych parafian do włączenia się w działalność grup duszpasterskich .

 2. We Wtorek Święto Św. Mateusza Apostoła , patrona naszego ks. Wikariusza .

 3. W środę o 17:30 Nowenna do M..B. . Po Mszy św. katecheza przed bierzmowaniem dla kl. VII .

 4. W czwartek wspomnienie św. Ojca Pio , charyzmatycznego stygmatyka

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela. W numerze artykuły np. Boży wojownik – o Ojcu Pio, Zanim zadzwonisz do egzorcysty , Eucharystia wzywa do przemiany , a dla dzieci moje Pismo Tęcza

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła , za tydzień taca gospodarcza.

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2021

 1. Dzisiaj „ Dzień Solidarności z Afgańczykami , po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc Caritas dla Afgańczyków. O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dorosłych, w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego a w piątek Oaza młodzieżowa .

 3. W środę 08.09. święto Narodzenia M.B. - nasz odpust parafialny-, Msze Św. o godz. 7:00 , 9:00 i 18:00 – zapraszamy na 18:00 asystę procesyjną , poczty sztandarowe, dzieci dorosłych by uczcić Pajęczańską Matkę Kościoła a o godz. 16:50 grupa modlitewna zaprasza na śpiew Akatystu ku czci M.B , o 17:30 Nowenna do M..B. . Po Mszach św. poświęcenie ziarna do siewu.

 4. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela. W numerze artykuły np. Kościół jest dla wszystkich , Oddać życie, - zabrać życie o samobójstwie , Maryjny wrześniowy tydzień

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła .

 6. Za tydzień w niedzielę Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z dziećmi z kl. III i ich rodzicami .

 7. Od jutra można rezerwować terminy Mszy św. na rok 2022.

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

 1. Składam serdeczne podziękowanie pielgrzymom 109 pieszej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę - wszystkim służbom : muzycznej , medycznej, kierującej ruchem , transportu, na czele z przewodnikiem ks. Mateuszem Golis . Bóg zapłać duchowym pielgrzymom za wsparcie modlitewne i ofiarę . Dzisiaj o godz.17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. W środę o godz. 08:00 Msza Św. na rozpoczęcie N.R. Szkolnego – zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców, a o godz. 17:30 Nowenna do M..B. .

 3. W tym tygodniu przypadają pierwsze :czwartek , piątek i sobota miesiąca w czwartek modlitwy o powołania, w piątek od godz. 09:00 odwiedziny chorych w domach a po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Sercu P.J , od 16:30 spowiedź dzieci, w sobotę od 17:10 nabożeństwo wynagradzające Niep. Sercu M.B. za grzechy

 4. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela. W numerze artykuły np. Wiara i sport , Działanie naszego sumienia Trudne powroty ( do szkół )

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła . Dobiegły końca prace konserwatorskie chóru - w piątek nastąpił odbiór prac przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Łodzi . Pozostało zapłacenie faktur i ostatnie rozliczenia .

 6. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. 15.08.2021r

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Po każdej Mszy Św. poświecenie kwiatów , ziół i kłosów zbóż, o godz.17:00 grupa modlitewna zaprasza na śpiew akatystu ku czci M.B. połączonego z odmawianiem cząstki różańca .

2. W środę o godz. 17:30 Nowenna do M.B. .

3. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela”. W numerze między innymi artykuły : 30 lat temu w Częstochowie , jak świat czci Maryję.

4. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta – 109 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy obowiązkowe do 22 sierpnia . Wymarsz z naszego Sanktuarium po Mszy św. o godz. 05:00 . Spotkanie grupy muzycznej w środę o godz. 19:00 a grupy kierowania ruchem w sobotę o 19:00 .

Zachęcamy starszych , chorych , do duchowego pielgrzymowania , zapisy w specjalnej księdze duchowego pielgrzyma, regulamin w gablocie .

5-,Za tydzień będzie w naszej parafii dzień dziękczynienia za wszelkie łaski Boże , szczególnie za dar chleba , nasze parafialne dożynki. Gospodarzami w tym roku będzie Wręczyca

6-.Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Szczególnie na prace konserwatorskie chóru .

7-.Składam serdeczne podziękowanie Marszałkowi woj. Łódzkiego Panu Grzegorzowi Schreiberowi oraz Pani Iwonie Koperskiej przewodniczącej Sejmiku Woj. Łódzkiego za dotacje na prace konserwacyjne chóru w wys. 80 tys. zł.

8-. 26 sierpnia o godz. 06:00 wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy w Urzędzie Miasta i w Parafiach Pajęczna do 20 sierpnia. Szczegóły na stronie Urzędu Miasta i w gablocie przed kościołem.

9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

XIX Niedziela Zwykła 08.08.2021

1. Dzisiaj o godz.17:30 nabożeństwo różańcowe.

2. W środę o godz. 17:30 Nowenna do M.B. ..

3. Za tydzień w Niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. - główny odpust parafialny, suma odpustowa o godz. 12:00 -zapraszamy całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe , parafian i gości którzy chcą uczcić Wniebowziętą naszą Matkę. Po każdej Mszy św. poświecenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż .

4. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela”. W numerze między innymi artykuły : Sierpniowe drogi Polaków , Nie ma jak u babci , alkohol śmiercionośny „ pokarm” .

5. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta – 109 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy obowiązkowe. Spotkanie służby porządkowej we wtorek o godz. 19:00 , a służby Muzycznej w czwartek o godz. 19:00.

Zachęcamy starszych , chorych , do duchowego pielgrzymowania , zapisy w specjalnej księdze duchowego pielgrzyma

6. 22 sierpnia będzie w naszej parafii dzień dziękczynienia za wszelkie łaski Boże , szczególnie za dar chleba , nasze parafialne dożynki. Gospodarzami w tym roku będzie Wręczyca

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Szczególnie na prace konserwatorskie chóru . Za tydzień taca gospodarcza na ten cel

8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

XVIII Niedziela Zwykła 01.08.2021

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach , o godz.17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. Rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji .

 3. W środę o godz. 17:30 Nowenna do M.B. ..

 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze : czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwy o powołania, w piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego , msze św. o godz. 7:00 , 9:00 i 18:00 . Od godz. 9:30 odwiedziny chorych w domach , od 16:30 spowiedź dzieci , w sobotę od godz. 17:10 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu M.B.

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela”. W numerze między innymi artykuły : Czy współczesne pokolenie pamięta o Powstańcach Warszawskich , zwrot polityki historycznej .

 6. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta – 109 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy obowiązkowe – przy zapisie podajemy miejsce zamieszkania i pesel .

 7. 22 sierpnia będzie w naszej parafii dzień dziękczynienia za wszelkie łaski Boże , szczególnie za dar chleba , nasze parafialne dożynki. Gospodarzami w tym roku będzie miejscowość Wręczyca .

 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Szczególnie na prace konserwatorskie chóru muzycznego .

 9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

.

Projekt i wykonanie DUX Promotion

Live Chat Software