OGŁOSZENIA

III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024 r.

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:45 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza Św. .

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej : o godz. 16:30 dla dzieci a o 17:30 dla dorosłych – zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej .

 4. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np.: Ziemia Święta wciąż płonie , Jak poszczono w Starym Testamencie, Żeby nie być akwizytorem Ewangelii, itp. , a także paschaliki na stół wielkanocny - 10zł.

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościola składamy ofiary na kwiaty do grobu P.J. i ofiarę pokutną .

 6. Dobiegły końca prace przy położeniu kostki granitowej wokół kościoła . Rozpoczęły się prace koserwatorskie zabytkowego ogrodzenia cmentarza – etap pierwszy ). Składam podziękowanie wszystkim dzięki którym te prace mogły być prowadzone . Posłom - Pawłowi Rychlikowi , Marcinowi Przydaczowi- za pomoc w uzyskaniu części dotacji na ten cel , władzom Misata Pajęczno z panem burmistrzem Piotrem Mielczarkiem i pracownikom Urzędu za prowadzenie dokumentacji i przetargów, Przewodniczącej Sejmiku Woj. Łódzkiego pani Iwonie Koperskiej za pomoc w uzyskaniu dotacji na prace konserwatorskie muru cmentarza - etap drugi-, oraz wykonawcom Krzysztofowi i Tomaszowi Bujak .

 7. Za tydzien w naszej parafii - na Mszach Św do południa – Słowo Boze wygłosi kanclerz Kurii Metropolitalnej ks. dr Marian Szczerba . Z racji Nawiedzenia naszej parafii przez obraz M.B. Częstochowskiej i odnowieniu Pomocników Matki Kościoła..

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo .

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

 1. Dziś – Dzień Modlitwy , Postu i Solidarności z misjonarzami, po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc polskim misjonarzom .

 2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:45 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza Św. .

 3. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej : o godz. 16:30 dla dzieci a o 17:30 dla dorosłych – zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej .

 5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy piątek i sobota miesiąca , w piątek od godz. 09:00 odwiedziny chorych w domach , w sobotę o godz. 17:10 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu M.B. za nasze grzechy .

 6. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np. Post uśmierza wady , Wierzę w Kościół świety , Misyjne serce Polski , . , itp. , a także paschaliki na stół wielkanocny - 10zł.

 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościola składamy ofiary na kwiaty do grobu P.J. i ofiarę pokutną .

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo .

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

 1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:45 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i Msza Św. .

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej i Msza Św.

 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej : o godz. 16:30 dla dzieci a o 17:30 dla dorosłych – zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej .

 4. Za tydzień w niedzielę w Polsce obchodzimy : Dzień Modlitwy , Postu i Solidarności z misjonarzami , po każdej Mszy Św. zbiórka ofiar do puszek – jak pomoc szczególnie Polskim Misjonarzom .

  Za tydzień po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas VI , które przygotowują się do Sakr. Bierzmowania .

 5. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np. Plan Franciszka na pokój , „ Nie kradnij w biznesie : , Nasz świat traci sumienie , . , itp. , a także paschaliki na stół wielkanocny - 10zł.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Przy krzyżu adoracyjnym na środku kościola składamy ofiary na kwiaty do grobu P.J. i ofiarę pokutną .

 7. 14 czerwca nawiedzi naszą parafię Matka Boża w kopii Cudownego Obrazu M.B. Częstochowskiej .Obraz przybędzie do nas z par. Dworszowice Pakoszowe a od nas powędruje do par. Makowiska. Starajmy się do tej uroczystości dobrze przygotować , zarówno duchowo jak i ogranizacyjnie , 09 czerwca rozpoczną się Misje Świete przed tą uroczystością - szczegóły w późniejszym czasie. .

 8. Zbiórka zużytego sprzędu RTV , AGD itp. do 21 lutego do godz. 11:00 . ,przychody ze zbiórki przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy. - składamy przed budynkim plebani .

 9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo .

VI Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

 1. Dziś po kazdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla niepełnosprawnych sierot społecznych prowadzonych przez „ Betel „ o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe, a o 19:00 wyjazd na Jasnogórskie czuwanie .

 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post . Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. : 07:00 , 09:00 , 16:00 ( dla dzieci )i o18:00, o godz. 17:30 nowenna do M.B. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

  Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski , tego dnia , po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla dzieci z Ukrainy .

 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej : o godz. 16:30 dla dzieci a o 17:30 dla dorosłych – zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej .

 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 17:45 nabożeństwo Gożkich Żali z kazaniem pasyjnym i Msza św.

 5. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np. Każdy poszukuje miłości , Gdy chore jest dziecko , Rodzinne strony Abrahama . , itp.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła . Za tydzień taca gospodarcza na dalsze prace przy kościele.

 7. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzędu elektrycznego RTV , AGD itp. zbiórka przed budynkiem plebani od jutra do 21 lutego ,przychody ze zbiórki przeznaczone są na wsparcie Polskich Misjonarzy.

 8. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo .

V Niedziela Zwykłą 04.02.2024 r.

 1. Dziś o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B.

 3. Za tydzień w niedzielę wspomnienie N.M.P.z Lourdes – światowy dzień chorego , po kazdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla chorych i niepełnosprawnych sierot społecznych prowadzonych przez katolicki ruch społeczny Betel .

  O godz. 19 wyjazd na Jasnogórskie czuwanie .

 4. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np. Trudne czasy wymagają większej wiary , Świeto spotkania , Męczennik komunizmu ,. , itp.

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła .

 6. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo .

IV Niedziela zwykła 28.01.2024 r,

 1. Dziś po Mszy o godz o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi z kl. III , o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. W środę o godz. 17:30 nowenna do M.B.

 3. W piątek ( 02.02. ) - świeto Ofiarowania Pańskieg- zwane świętem M.B. Gromnicznej , przed każdą Mszą św. poświecenie gromnic. O godz. 17:00 śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej połączony z różańcem

 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze : czwartek , piątek i sobota miesiąca, w piątek od godz. 09:45 odwiedziny chorych w domach , w sobotę o godz.17:10 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu. Sercu M.B. za grzechy świata .

 5. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela w nim artykuły np. Sakramenty najlepszą zaporą przed złem ,Ewangelia spod ziemi , Kiedys nadejdzie starość . , itp.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła .

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo .

Projekt i wykonanie DUX Promotion