OGŁOSZENIA

20 Niedziela Zwykła -14.08.2022 r

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. - odpust w naszej parafii – Msze św. w porządku niedzielnym. Suma odpustowa o godz. 12:00 – zapraszamy na nią całą asystę procesyjną, poczty sztandarowe dzieci do sypania kwiatów, wszystkich parafian i gości. Po każdej Mszy Św. poświecenie ziół,kwiatów i owoców .

  O godz. 17:00 akatyst ku czci M.B. połączony z różańcem

 3. W Środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła . Za tydzień taca gospodarcza.

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela , w tym numerze artykuły np. Dlaczego lubimy pielgrzymować , Prawo ma bronić - inicjatywa ustawodawcza „ w obronie chrześcijan”, W niebo wzięta , Jak przebaczyć po zdradzie . Itp.

 6. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta 110 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Zapisy w kancelarii parafialnej- do 22 sierpnia .

 7. Zapraszamy również do duchowego pielgrzymowania w kaplicy adoracji św. Leonarda , nazwiska można wpisać do specjalnej księgi duchowego pielgrzyma .

  Spotkanie służb : muzycznej ,medycznej , porządkowej , transportowej w środę po Mszy św. około 18:30

  26 sierpnia odbędzie się Pajęczańska Pielgrzymka Rowerowa – Zapisów na pielgrzymkę można dokonywać najlepiej w Urzędzie Miejskim do 22 sierpnia , bądź w kancelarii .

 8. Bóg zapłać ks. Andrzejowi , młodzieży i paniom z grup modlitewnych za posprzątanie i przygotowanie salek katechetycznych na Nowy Rok Szkolny . Również panom za udekorowanie flagami placu kościelnego .

 9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

19 Niedziela Zwykła -07.08.2022 r

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. W Środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 3. W tym tygodniu – w czwartek - przychodzi no nocleg piesza pielgrzymka z Konina – otwórzmy nasz drzwi dla pielgrzymów .

 4. W piątek 12 sierpnia planowany jest odbiór konserwatorski odnawianego krzyża P.J. I figury św. Barbary .

 5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła .

 6. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela , w tym numerze artykuły np. Czekamy na kanonizacje polskich misjonarzy zamordowanych w Peru, , Jak stawić opór pokusie, W obronie chrześcijan , itp.

 7. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta 110 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę . Zapisy w kancelarii parafialnej .

  26 sierpnia odbędzie się Pajęczańska Pielgrzymka Rowerowa – Zapisów na pielgrzymkę można dokonywać najlepiej w Urzędzie Miejskim do 22 sierpnia , bądź w kancelarii .

 8. 28 sierpnia będzie w naszej parafii dzień dziękczynienia za wszelkie łaski Boże, szczególnie za dar chleba – nasze parafialne dożynki . Gospodarzami w tym roku będą miejscowości : Lipina i Dylów A . Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

18 Niedziela Zwykła 31.07.2022r

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. Jutro rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji .

 3. W Środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze : czwartek , piątek i sobota miesiąca , w czwartek modlitwy o powołania, w piątek od godz. 09:00 odwiedziny chorych w domach .

 5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego , Msze św. o godz.: 07:00 , 09:00 , od godz. 17:10 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu M.B. i Msza św.

 6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła .

 7. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela , w tym numerze artykuły np. Męczennicy Powstania , Rekolekcje dla wypalonych , Mit „ Bezpiecznego” picia alkoholu . , itp.

 8. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta 110 piesza pielgrzymka na Jasną Górę . Zapisy w kancelarii parafialnej od poniedziałku .

 9. 28 sierpnia będzie w naszej parafii dzień dziękczynienia za wszelkie łaski Boże, szczególnie za dar chleba – nasze parafialne dożynki . Gospodarzami w tym roku będą miejscowości : Lipina i Dylów A . Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

17 Niedziela Zwykła 24.07.2022 r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców, przy poświęceniu pojazdów składamy ofiarę na środki transportu dla misjonarzy – jako podziękowanie P. Bogu za bezpieczne podróże., o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. Jutro święto św. Jakuba Ap. i św. Krzysztofa , we wtorek wspomnienie Św. Joachima i Anny rodziców Maryi .

 3. W Środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej , modlić się będziemy za rodziców,dziadków i wszystkich solenizantów tego tygodnia

 4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła .

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela , w tym numerze artykuły np. Usłyszeć mądrość – z racji światowego dnia Dziadków i osób starszych, Oddech duszy – o modlitwie. , itp.

 6. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta piesza pielgrzymka na Jasną Góre – zapisy od 01 sierpnia .

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

16 Niedziela Zwykła 17.07.2022 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. W Środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji Św. Krzysztofa – patrona kierowców, przy poświęceniu pojazdów składamy ofiarę na środki transportu dla misjonarzy - jako podziękowanie P. Bogu za bezpieczne podróże . .

 4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła .

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela , w tym numerze artykuły np. Moje dziecko jest narkomanem ,wrzawa wokół Ojca Pio , Niedziela na lato. , itp.

 6. Składam serdeczne podziękowanie Marszałkowi Województwa Łódzkiego panu Grzegorzowi Schreiberowi i pani Przewodniczącej Sejmiku Woj. Łódzkiego Pani Iwonie Koperskiej za Dotacje na prace konserwatorskie naszego kościoła w wysokości 100 tys. zł.

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

15 Niedziela Zwykła 10.07.2022 r.

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe .

 2. W Środę o godz. 17:30 nowenna do M.B. Pajęczańskiej .

 3. W sobotę wspomnienie N.M.P. Z góry Karmel ( Matki B. Szkaplerznej )

 4. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła . W tym tygodniu - zgodnie z decyzjami odpowiednich władz - zostały rozebrane : drewniana stodoła i szopki . Za tydzień taca gospodarcza .

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki Niedziela , w tym numerze artykuły np. Pamiątki po Zbawicielu , Kościół czy Wspólnota ? , Pielgrzym to nie turysta . „. , itp.

 6. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo

Projekt i wykonanie DUX Promotion