OGŁOSZENIA

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. Jutro święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 3. W środę o 17:30 nowenna do M.B. , po Mszy św. katecheza przed bierzmowaniem dla kl. I Szk. Średniej

 4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dorosłych, w czwartek spotkanie Kręgu biblijnego i Pomocników Matki Kościoła , w piątek oaza młodzieżowa – zapraszamy nowe osoby, nowych parafian do włączenia się w działalność tych grup.

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Szczególnie na prace konserwatorskie ołtarza ukrzyżowania P.J. i ambony.

 6. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela” - w numerze ciekawe artykuły m in.: Kucharz biedaków , Świat nienawidzi chrześcijan”

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo ..

XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc dla mieszkańców Bejrutu , o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Św. - po Mszy św. wieczornej -grupa modlitewna zaprasza na modlitwy przy Krzyżu Misyjnym.

 3. W środę o 17:30 nowenna do M.B. , po Mszy św. katecheza przed bierzmowaniem dla kl. VIII

 4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dorosłych, w czwartek spotkanie Kręgu biblijnego i Pomocników Matki Kościoła , w piątek oaza młodzieżowa – ks. Mateusz zaprasza nowe osoby, nowych parafian do włączenia się w działalność tych grup.

 5. W piątek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

 6. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z dziećmi z kl. III i ich rodzicami.

 7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Szczególnie na prace konserwatorskie ołtarza ukrzyżowania P.J. i ambony. Za tydzień w niedzielę taca gospodarcza na ten cel.

 8. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela” - w numerze ciekawe artykuły m in.: Kościół wobec LGBT, Dziękujemy Bogu za plony”

 9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo ..

XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. We wtorek święto Narodzenia M.B. - nasz odpust parafialny- Msza św. z udziałem ks. Abp. seniora Stanisława Nowaka o godz.18:00 : zapraszamy całą asystę procesyjną, poczty Sztandarowe , dzieci, dorosłych , by uczcić Pajęczańską Matkę Kościoła. Po Mszy św, poświęcenie ziarna do siewu. O godz. 16:50 śpiew akatystu ku czci Matki B. połączony z różańcem.

 3. W środę o 17:30 nowenna do M.B. , po Mszy św. katecheza przed bierzmowaniem dla kl. VII

 4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dorosłych, w czwartek spotkanie Kręgu biblijnego i Pomocników Matki Kościoła , w piątek oaza młodzieżowa.

 5. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek – jako pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Szczególnie na prace konserwatorskie ołtarza ukrzyżowania P.J. i ambony.

 7. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela” - w numerze ciekawe artykuły m in.: Parafia jest ciągle aktualna”

 8. Od jutra można rezerwować terminy Mszy Św. na rok 2021.

 9. Zmarł nasz rodak ks. kanonik Stanisław Kosowski,Msza św. pogrzebowa odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 14:00 w par. św. Marii Magdaleny Działoszynie . Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo ..

XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. We wtorek o godz. 8:00 Msza Św. na rozpoczęcie N. R. Szk. - zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców

 3. W środę o 17:30 nowenna do M.B.

 4. W tym tyg. przypadają pierwsze : czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwy o powołania , w piątek od godz. 9:00 odwiedziny chorych w domach a wieczorem nabożeństwo wynagradzające S.P.J. za nasze grzechy, w sobotę od 17:10 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu. Sercu M.B.

 5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Szczególnie na prace konserwatorskie ołtarza ukrzyżowania P.J. i ambony.

 6. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela” - w numerze ciekawe artykuły m in.:”Trzej wielcy Kościoła i Solidarności , co nam mówią Ojcowie Kościoła .”

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo ..

XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

 1. Dzisiaj dzień dziękczynienia P.B. za wszelkie łaski Boże – nasze parafialne dożynki - o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. Jutro wyruszy z naszego miasta - 108 piesza pielgrzymka na Jasna Górę. O godz. 6:00 wymarsz I grupy , o 13:00 spod kościoła autokar zabierze pielgrzymów do Lubojny i stamtąd pieszo na Jasną Górę. Po Mszy św o 19:00 na Jasnej Górze – powrót autokarem i zakończenie pielgrzymki.

  Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i modlitwy w kaplicy adoracji. We wtorek po koronce o godz. 15:00 - droga Krzyżowa.

 3. W środę uroczystość M.B. Częstochowskiej , Msze św, o godz. : 7:00, 9:00 i o 17:30 nowenna do M.B.

 4. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Do prac konserwatorskich został zabrany ołtarz ukrzyżowania P.J. i ambona .

 5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela” - w numerze m in.:” Polski charyzmat maryjny;gdybyś naprawdę uwierzył .”

 6. Za tydzień o godz. 14:00 Msza św. od Wspólnoty Gruntów Tabelowych - obok Krzyża przy Wielkiej Drodze.

 7. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo ..

XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

 1. Dzisiaj o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe.

 2. W środę o 17:30 nowenna do M.B.

 3. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Do prac konserwatorskich został zabrany ołtarz ukrzyżowania P.J. i ambona .

 4. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki „ Niedziela” - w numerze m in.:” .”

 5. 24 sierpnia wyruszy z naszego miasta piesza pielgrzymka na Jasną Górę . Do Lubojny będzie pielgrzymka sztafetowa po kilka osób każdy odcinek trasy. Cała grupa przejdzie odcinek od Lubojny na Jasna Górę. Do Lubojny spod kościoła o godz. 13:00 zawiezie pielgrzymów autokar i po zakończeniu pielgrzymki przywiezie do Pajęczna. Dzisiaj ostatni dzień zapisywania uczestników pielgrzymki. - zapisy obowiązkowe.

  Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania . Zapisy w specjalnej księdze duchowego pielgrzyma .Regulamin duchowych pielgrzymów w gablocie przed kościołem.

  Spotkanie diakonii muzycznej jutro o godz. 19:00 w naszej salce., spotkanie grupy kierowania ruchem w czwartek o godz. 19:00 , natomiast spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki -w piątek 21.08. w Parafii Narodzenia – tam zostaną podane wszystkie szczegóły

 6. 22 sierpnia o godz.19:00 w naszym sanktuarium odbędzie się koncert muzyków z filharmonii łódzkiej – szczegóły na plakacie przed kościołem

 7. Za tydzień 23 sierpnia będzie dzień dziękczynienia P.B. za wszelkie łaski, szczególnie za dar chleba – nasze parafialne dożynki . Gospodarzami w tym roku będzie sołectwo : Kurzna – Barany.

 8. 30 sierpnia o godz. 14:00 Msza św. od Wspólnoty Gruntów Tabelowych - obok Krzyża przy Wielkiej Drodze.

 9. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo ..

Projekt i wykonanie DUX Promotion

Live Chat Software